Csontkovács - Békéscsaba

Csontkovácsolás

 

Csontkovácsolás hallatán sokakban felmerül a kétely: "közben megsérülhetek-e?" vagy "nem lesz-e rosszabb az állapotom?" "mennyire fog fájni?".

Ezek a kérdéseket jogos félelmek szülik! Bőven vannak negatív tapasztalatok és rémtörténetek "ész nélküli" kezelés során elszakadt szalagokról, bevérzésekről, esetleg sérvek kiszakadásáról.

Fájdalom mentes csontkovácsolás?

Saját csontkovács technikám a lágy csontkovácsoláshoz van közelebb. Ilyenkor nem az "ész nélküli" ropogtatás, helyrerántás a cél, hogy a kliens érezze kezelve van!!! 

Csontkovácsoláskor mindig szem előtt tartom, hogy a lehető legkisebb kellemetlenséggel történjen a beavatkozás. Néhány perccel ugyan hosszabb a folyamat, de tapasztalatom szerint sokkal célravezetőbb - amit a klienseim is megerősítenek- az izomzat fellazítása, ami közben a fájdalmas blokk oldódik, és egy rakoncátlan ízület "magától" visszatalál a helyére, nem kell azt "helyre rakni", elég csak az utat mutatni neki. Lehet hogy ilyenkor a megszokott roppanás is elmarad, a kimozdult rész szinte észrevétlenül visszacsúszik a helyére. Pozitív értelemben sokkoló szokott lenni, hogy "jé, ezt így is lehet???". De a végeredmény ugyan az, a célt viszont sokkal kisebb kellemetlenséggel érjük el. Tapasztalatom szerint a szervezet öngyógyító-önjavító mechanizmusait sokkal biztonságosabb és célravezetőbb használni és támogatni, mint a működésbe beavatkozva esetleg ugyanolyan vagy komolyabb sérülést okozni. A kialakult fájdalom hamarabb szűnik, könnyebben gyógyul. Az általam kialakított módszer sokkal kisebb fájdalmat okoz (már ha egyáltalán fáj) és rövidebb a gyógyulási idő (már ha nem azonnali a javulás).

A fent leírtak miatt sem vállalok 5 perces csontkovácsolást!

A másik ok, hogy pld. egy becsípődésnek minden esetben OKA is van.  Nem elég megszüntetni a megjelenő tünetet, a kiváltó okot is meg kell szüntetni. Ez sok esetben kapcsolatban áll a test statikájával (keresztcsont-csípőcsonti ízület diszlokációja), a vázrendszer szimmetriájának eltolódásával, az izmok túlfeszült állapotával.

  • A kezelés időtartam az első alkalommal - állapottól függően - kb. 30 perc!

 

Csontkovácsolás vagy kiropraktika?

A magyar népi csontkovácsolás nem keverendő össze a nyugati kiropraktikával.

A nyugati kiropraktika egy relatív fiatal orvostudományi ág, amit 1895-ben az Egyesül Államokban, az Iowa állambeli Davenportban Dr. Daniel David Palmer alapított meg. A gerinc ízületek elmozdulásával (szublukációjával), az ehhez kacsolódó betegség tünetek gyógyításával foglakozik. Dr. Palmer legelőször a süketség tünetet párosította egy nyaki csigolya kimozdulásához, és ezt gyógyította sikeresen a csigolya helyre tételével. A kiropraktika rendszerének kidolgozása után - csigolyáknál kilépő idegpályák és szervek kapcsolatai - egyetemi szinten oktatják.

A csontkovácsolás ősi népi módszer, amit már az ázsiai sztyeppéken lovagló, harcoló őseink is alkalmaztak a sérülések, ficamok kezelésére, a megsérült állatok gyógyítására. Nem csak a gerinc ízületek elmozdulásával (szubluxációjával) foglalkoztak - mivel ha valaki leesett a lóról nem biztos hogy csak ezek ugrottak ki - hanem komplexen kezelték a végtagok ízületeit, az izmokat, az inakat is.